زمینه تاریخی

در ابتدا، من می خواهم به برخی از زمینه های تاریخی از نظر چگونگی رسیدن به جایی که هستیم نگاه کنم. من این جدول زمانی را در این سمت از تابلو دارم. می توانید ببینید در ماه می 2020، یعنی نزدیک به دو سال پیش، گوگل برای اولین بار این را اعلام کرد. این مدت زمان بسیار طولانی از نظر سئو و به روز رسانی گوگل است. اما آنها آن را اعلام کردند و بعد این دو تاخیر طولانی به وجود آمد. من فکر می‌کنم مفاهیم مهمی در اینجا وجود دارد، زیرا نظریه من این است که دلیل تأخیرها این است که تعداد صفحات کمی وجود دارد. اگر زمانی که در ابتدا راه اندازی شده بودند، تقویت می شدند این مشکل به وجو نمی‌آمد، تا حدی به این دلیل که تعداد کمی از سایت ها عملاً عملکرد خود را بهبود بخشیده اند و تا حدودی به این دلیل که گوگل داده ها را از کروم، تجربه کاربر کروم یا داده های CrUX دریافت می کند.

برای بسیاری از صفحات برای مدت طولانی، آنها حجم نمونه کافی برای نتیجه‌گیری نداشتند. پوشش باورنکردنی نیست. بنابراین، به همین دلیل، در ابتدا زمانی که آنها حتی داده های کمتری داشتند، در موقعیت بدتری برای عرضه چیزی قرار داشتند. آنها نمی خواهند در الگوریتم خود تغییری ایجاد کنند که به تعداد کمی از صفحات به طور نامتناسب پاداش می دهد، زیرا این فقط نتایج آنها را مخدوش و نتایج  را برای کاربران بدتر می کند، چیزی که آنها با معیارهای خود به دنبال آن نیستند.

بنابراین به دلیل این تأخیرها، ما تا ژوئن سال گذشته معطل ماندیم. اما چیزی که من توضیح دادم، این سیستمی که فقط حجم نمونه کافی برای صفحات پربازدید دارد، برای مدیران وب‌سایت‌ها مهم است، نه فقط گوگل. فکر می‌کنم وقتی در مورد اتفاقات بعدی صحبت می‌کنیم، بعداً به آن باز خواهیم گشت، اما به همین دلیل است که هر زمان که داده‌های کور وب ویتال را در Moz Pro نمایش می‌دهیم و هر زمان که به طور عمومی در مورد آن صحبت می‌کنیم، شما را تشویق می‌کنیم که به بالاترین میزان خود نگاه کنید. ترافیک یا مهم ترین صفحات یا صفحات با بالاترین رتبه شما، از این قبیل، به جای اینکه فقط به کندترین صفحات خود یا چیزی شبیه به آن نگاه کنید. باید اولویت بندی و تریاژ کنید. بنابراین ما شما را تشویق می‌کنیم که بر اساس ترافیک مرتب‌سازی کنید و به آن در کنار عملکرد یا چیزی شبیه به آن نگاه کنید.

بنابراین به هر حال، ژوئن 2021، ما این عرضه را شروع کردیم و همه آن ظرف دو یا سه ماه عرضه شد. اما آن چیزی که ما انتظار داشتیم یا به ما گفته شده بود که انتظار داشته باشیم، نبود.

 

بعد از عرضه چه اتفاقی افتاد؟

در پرسش‌های متداول اولیه و مستندات اولیه از گوگل، آنها در مورد اینکه سایت‌ها در صورت عبور از آستانه مشخصی برای هر سه معیار جدیدی که معرفی می‌کردند، تقویت می‌شوند صحبت کردند. اگرچه آنها با گذشت زمان شروع به مبهم شدن در مورد آن کردند، اما قطعاً این چیزی نیست که در عرضه رخ داد.

اکنون نکته ای که در مورد این نمودار ارزش توجه دارد، قبل از اینکه حتی از نزدیک به آن نگاه کنید، این است که همه این خطوط روند رو به پایین دارند، و این به دلیل چیزی است که من در مورد آن صحبت کردم یعنی با افزایش اندازه نمونه، با دریافت داده های گوگل در صفحات بیشتر در طول زمان. بنابراین با دریافت صفحات بیشتر، آنها شروع به ترکیب صفحات کم ترافیک بیشتر یا به عبارت دیگر صفحات با رتبه پایین در داده های CrUX کردند، و این بدان معنی بود که میانگین رتبه صفحه ای که داده های CrUX دارد پایین می آید، زیرا زمانی که ما برای اولین بار شروع به بررسی کردیم حتی اگر این 20 رتبه برتر برای کلمات کلیدی رقابتی است، تنها حدود 30٪ از آنها حتی در وهله اول زمانی که ما به این موضوع نگاه کردیم، داده های CrUX را داشتند. از آن موقع خیلی بالا رفته بنابراین اکنون صفحات با رتبه پایین بیشتری را شامل می شود. به همین دلیل است که این نوع تغییر کلی به سمت پایین وجود دارد.

بنابراین چیزی که در اینجا باید به آن توجه کرد صفحاتی است که از هر سه آستانه عبور می کنند، اینها صفحاتی هستند که طبق گفته گوگل قرار است افزایش زیادی داشته باشند و 0.2 کاهش یافته است، که تقریباً برابر با صفحاتی است که از یک یا دو آستانه عبور می کنند. می‌خواهم به‌طور جدی صحبت کنم و بگویم که این فقط یک تناسب کلی بود که ناشی از ترکیب صفحات بیشتر در داده‌های CrUX بود.

بنابراین به نظر می‌رسد که انتشار تأثیر زیادی داشت، اما نه لزوماً آن چیزی که به ما گفته شده بود، که جالب است. من گمان می‌کنم که این به این دلیل است که احتمالاً گوگل در مورد عملکرد بسیار بد داده‌های سایت‌ها بیشتر از عملکرد بسیار خوب داده‌های سایت‌ها اطمینان داشت.

بعد چه اتفاقی می افتد؟

عرضه دسکتاپ

اکنون، از نظر اتفاقات بعدی، فکر می‌کنم این موضوع مرتبط است، زیرا در ماه فوریه و مارس، احتمالاً همانطور که شما در حال تماشای این ویدیو هستید، گوگل گفته است که همان به‌روزرسانی تجربه صفحه مورد انتظار را روی دسک‌تاپ ارائه خواهد کرد. بنابراین ما فرض می کنیم که به همین ترتیب کار خواهد کرد. بنابراین آنچه که در اینجا فقط روی یک گوشی هوشمند دیده اید، در ابتدای سال جاری روی دسکتاپ نیز تکرار خواهد شد. بنابراین احتمالاً با سایت هایی که عملکرد بسیار ضعیفی دارند، چیزی بسیار مشابه خواهید دید. اگر قبلاً این ویدیو را تماشا می‌کنید، احتمالاً زمان کمی برای رفع این مشکل دارید یا اصلاً وقت ندارید یا اینکه رتبه آنها افت می‌کند، که اگر شاید یکی از رقبای شما باشد، می‌تواند خبر خوبی باشد.

اما فکر نمی کنم به همین جا متوقف شود. دو اتفاق دیگر وجود دارد که انتظار دارم اتفاق بیفتد.

افزایش تاثیر

بنابراین یکی از آنها این است که ممکن است با به‌روزرسانی‌های HTTPS و به‌ویژه با Mobilegeddon به یاد داشته باشید، ما انتظار این تغییر لرزه‌ای واقعا بزرگ را داشتیم. اما چیزی که در واقع اتفاق افتاد این بود که وقتی به‌روزرسانی منتشر شد، بسیار کمرنگ شد. تغییر چندان محسوسی نداشت. اما با گذشت زمان، گوگل بی سر و صدا فتیله را بالا برد. این روزها، همه ما انتظار داریم که یک سایت بسیار غیردوستانه برای موبایل در جستجو عملکرد بسیار ضعیفی داشته باشد، حتی اگر تأثیر اولیه آن به‌روزرسانی الگوریتم بسیار جزئی بود. من فکر می کنم چیزی مشابه در اینجا رخ می‌دهد. سایت های کندتر به تدریج جریمه بزرگتری را احساس می کنند. منظور من مانند یک جریمه دستی نیست، بلکه یک نقطه ضعف بزرگتر است که به تدریج در طول زمان ایجاد می شود، تا اینکه در چند سال دیگر همه ما به طور شهودی متوجه می شویم که سایتی که سه آستانه یا چیزی را رد نمی کند، عملکرد وحشتناکی دارد.

معیارهای جدید

آخرین تغییری که انتظار دارم ببینم، که گوگل در ابتدا به آن اشاره کرد، معیارهای جدید است. بنابراین آنها در ابتدا گفتند که احتمالاً این را سالانه به روز می کنند. قبلاً می‌توانید در web.dev ببینید که گوگل در مورد چند معیار جدید صحبت می‌کند. اینها نرمی و پاسخگویی است. بنابراین نرمی مربوط به نوع فریم در ثانیه انیمیشن ها در صفحه است. بنابراین وقتی صفحه را بالا و پایین می‌ چرخانید، بیشتر شبیه یک نمایش اسلاید است یا نوعی ویدیوی روان؟ سپس پاسخگویی به این است که صفحه با چه سرعتی تعامل می کند یا به تعاملات شما پاسخ می دهد. ما در حال حاضر یکی از معیارهای فعلی تاخیر ورودی اول را داریم، اما همانطور که در نامش آمده است، این تنها اولین ورودی است. بنابراین من انتظار دارم که این به چیزهایی که بیشتر در تجربه مرور شما در آن صفحه رخ می دهد اهمیت دهد.

بنابراین اینها چیزهایی هستند که من فکر می کنم باید در مورد پیشرفت در سال 2022 و فراتر از آن برای کور وب ویتال فکر کنید. من فکر می‌کنم درس اصلی این است که شما نمی‌خواهید بیش از حد روی سه معیاری که در حال حاضر داریم تمرکز کنید، زیرا اگر صفحه خود را ترک کنید، تجربه کاربری وحشتناکی دارد، اما به نوعی راه خود را از طریق این سه نشان می‌دهد. معیارها،  فقط در دراز مدت شما را مجازات می کند. مانند لینک سازهای قدیمی است که به جای یافتن یک تکنیک پایدارتر، به طور مداوم جریمه می شوند زیرا هر به روز رسانی جدید را پیدا می کنند. من فکر می کنم شما باید همین کار را انجام دهید. شما باید یک تجربه کاربری واقعاً خوب را هدف قرار دهید وگرنه این کار برای شما کارساز نخواهد بود.

منبع: https://moz.com/blog/cwv-what-next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *