یک جریان دائمی از پیشرفت‌ها و مسائل، بلوک‌های ساختمانی ساده‌ای هستند که محیط پویای جستجوی محلی ما را شکل می‌دهند، اما وظیفه همگام‌بودن با اخبار جاری می‌تواند زمانی پیچیده باشد که از قبل کارهای زیادی انجام دهید. سه ماهه اول سال 2022 چند فرصت جدید (و چند مشکل) برای ما به ارمغان آورد که ممکن است به دلیل مشغله عمومی از دست داده باشید. ستون امروز جمع‌بندی سریعی از اتفاقات جالبی است که به خاطر کسب‌وکارهای محلی که بازاریابی می‌کنید ارزش آگاهی شما را دارد.

1. گوگل واقعاً می خواهد که مشاغل محلی Pointy را کشف کنند

کولان نیلسن دسترسی رایگان تبلیغاتی گوگل به Pointy را درست در داشبورد نمایه کسب و کار گوگل مشاهده کرد. زمان مناسبی است که مشتریان به روش‌های متعدد فروش فکر کنند و استفاده از سیستم Pointy برای خرده‌فروشان آسان‌تر نیست. با این حال، تصویر بزرگ‌تر این است که آیا تلاش‌های گوگل برای ارتقای عملکرد خرید خود می‌تواند با آمازون برای کنترل تراکنش‌های آنلاین رقابت کند و اینکه چگونه ممکن است بر صاحبان مشاغل محلی تأثیر بگذارد. در اینجا کارشناسان Near Media شرط گوگل را توضیح می دهند که موجودی + محلی می تواند به آنها کمک کند برنده شوند:

«موجودی محلی (آنلاین) می تواند به منحرف کردن مصرف کنندگان از آمازون کمک کند. اما این موجودی به تنهایی نیست. این موجودی + راحتی است …. فروشگاه هایی که قادر به ارائه موجودی در زمان واقعی و چندین گزینه راحتی هستند، می توانند برنده شوند.»

2. گوگل بر جدید بودن وضعیت کسب و کار برای تقویت اعتماد مصرف کننده تاکید می کند

بری شوارتز با این اعلان در GBP مواجه شد که بیان می‌کرد ساعات کاری از طریق تماس تلفنی تأیید شده است، و برچسب‌های دیگری که ما کشف کرده‌ایم شامل «تأیید شده توسط این کسب‌وکار» و تا حدودی مرموز «تأیید شده توسط دیگران» است. من این را به عنوان مدرکی در نظر می‌گیرم که گوگل می‌داند اگر جستجوگران داده‌های نادرستی را از فهرست‌ها دریافت کنند و سپس آنها را به اشتباه هدایت کند و باعث ناراحتی شود، اعتماد به محصول را از بین می‌برد. این آگاهی است که سئو های محلی مدت هاست که از موتور جستجو حمایت می کنند تا آن را به مجموعه بررسی خود بیاورد. با توجه به این نکته، پایان سال 2021 شاهد عرضه یک افزونه به روز شده کروم به نام Transparency بودیم که به نظر می رسد از هوش مصنوعی برای پیش بینی اینکه آیا یک نمایه حاوی نظرات جعلی است استفاده می کند. اگر از آن استفاده کرده اید، لطفاً نظر خود را به من بگویید.

3. صحبت از نظرات، یک مکث بزرگ در ارسال آنها وجود داشت

اگر مشتریان شما نگران از دست ندادن نظرات در اواسط ماه مارس تماس گرفتند، احتمالاً به دلیل یک اشکال تأیید شده گوگل است. امیدواریم حدود یک هفته پس از وقوع آن، شاهد حل این موضوع گسترده باشید. اگر نه، وقت آن است که استراتژی بررسی خود را مرور کنید تا تشخیص دهید چرا بازخوردی که از مشتریان انتظار دارید نشان داده نمی‌شود، زیرا نشانه‌هایی وجود دارد که فیلترهای بررسی گوگل در حال سخت‌تر شدن هستند. این توسعه می تواند برای صاحبان مشاغل دردسر بزرگی به نظر برسد، اما ضروری است. من نشانه‌هایی می‌بینم که نشان می‌دهد مصرف‌کنندگان به طور فزاینده‌ای از وجود بررسی‌های جعلی کسب‌وکار محلی آگاه می‌شوند، و اگر گوگل تلاش‌های خود را برای محدود کردن هرزنامه‌های نظرات افزایش ندهد، مشتریان اعتمادشان را به پلتفرم خود و فهرست شما از دست خواهند داد.

4. تکه‌های نقد می‌توانند درست روی نقشه ظاهر شوند، و بسیار مرتب است!

ما قبلاً می دانیم که نظرات بسیار تأثیرگذار هستند، اما فقط به تأثیری که باید بر روی مشتریان بگذارند، زمانی که درست روی نقشه ظاهر می شوند فکر کنید، همانطور که توسط Allie Margeson ثبت شده است. در جست‌وجوی او برای مکان‌های دست دوم محلی، مشتریانی را می‌بینیم که فریاد می‌زنند: «بهترین فروشگاه دست دوم در منطقه!» و “این بهترین مغازه صرفه جویی تا کنون در میان رنگ آبی و سبز نقشه های گوگل است!”. در حالی که من از هیچ فرآیندی برای تحریک این رفتار ویژه آگاه نیستم، این فقط یک انگیزه دیگر برای حفظ بازخورد عمومی با شهرت سازمان یافته و استراتژی بررسی است.

Block "3871" not found

5. پاسخ های مالک بالاخره در LSA ها نشان داده می شود

تام وادینگتون با این خبر خوب به توییتر آمد که بررسی‌های تبلیغات سرویس محلی گوگل، در نهایت، پاسخ‌های مالک را نشان می‌دهد، هرچند فقط در تلفن همراه. با اتهامات اخیر FTC مبنی بر اینکه HomeAdvisor آمار سرنخ و قیمت گذاری را به صاحبان کسب و کارهای کوچک نادرست معرفی کرده است، این فرصتی جدی برای گوگل است تا با پایگاه ارائه دهندگان خدمات خود رفتار بهتری داشته باشد. نمایش کارهایی که صاحبان مشاغل برای نوشتن پاسخ‌های عالی به نظرات انجام می‌دهند، یک گام کوچک در این مسیر است، اما کارهای بسیار بیشتری می‌تواند انجام دهد تا کسب‌وکار مرکزی شود. اینجا امید است!

6. GBP Insights در SERP

اگر مشاهده کردید که معیارهای نمایه کسب‌وکار گوگل شما درست در SERPها نشان داده می‌شوند، تعجب نکنید. من پیش‌بینی می‌کنم آنچه که کلر کارلیل در اینجا ثبت کرده یکی از پیشرفت‌هایی است که اکنون در این راستا خواهیم دید. که گوگل تشخیص داده است که SMB ها باید بیشتر تجربه خود را در نتایج موتور جستجو مدیریت کنند. به نظر من کثیف است، اما دیگران ممکن است این رابط را دوست داشته باشند. این زمان خوبی است تا بررسی کنید که برچسب‌ها در اطلاعات آماری GBP در واقع چه چیزی را نشان می‌دهند.

7. پالایش/گسترش ویژگی SERP رول

این ویژگی که به کاربران امکان دسترسی به نتایج ظریف‌تر را می‌دهد، در پاییز گذشته در رویدادی پیش‌نمایش شد و اکنون در بازار انگلیسی زبان ایالات متحده ظاهر شده است. بری شوارتز اشاره می کند که این گزینه جدید می تواند تأثیری داشته باشد که یا به جستجوگران راه های بیشتری برای کشف تجارت شما ارائه می دهد یا به سادگی آنها را از آن منحرف می کند. این عرضه نمونه کاملی از نوع آزمایشی است که گوگل همیشه در تلاش برای یافتن نتایج مرتبط‌تر انجام می‌دهد، همانطور که اخیراً در اینجا در Moz در QRG سرنخ‌هایی درباره نحوه ارزیابی اعتبار کسب‌وکار محلی توسط گوگل توضیح داده‌ایم. گاه به گاه، هوشمندانه است که از خود بپرسیم رفتار جستجوی ما در طول جدول زمانی طولانی ارائه ویژگی های گوگل چگونه تغییر می کند. در سال 2022 در مقایسه با رفتار خود در یک دهه قبل چقدر متفاوت جستجو می کنید؟

8. ما در مورد مجاورت بیشتر یاد گرفتیم

این موضوع را یک موضوع در حال پیشرفت در نظر بگیرید، زیرا سئو و مشاغل محلی به کشف و تفسیر تأثیرات به‌روزرسانی گوگل در اواخر سال 2021 نزدیکی ادامه می‌دهند. این چیزی است که ما تاکنون می دانیم:

Sterling Sky گزارش داد که به‌نظر می‌رسد این به‌روزرسانی وابسته به نزدیکی (مانند دوست قدیمی ما Possum) است و خاطرنشان کرد که این عرضه با تغییرات قابل‌توجهی در طرح‌بندی بسته‌ها که در دسامبر رخ داد، مرتبط است. Sterling Sky مشاهده کرد که بسته‌ها بزرگ‌تر شده‌اند و تنوع کلی کسب‌وکارها را نشان می‌دهند. تیم آنها همچنین به اشتراک گذاشت که به نظر می رسد کلمات کلیدی در عناوین تجاری مشمول این به روز رسانی شده اند.

سپس BrightLocal بزرگترین مطالعه ای را که تا به امروز دیده ام منتشر کرد. نظرسنجی آنها از نزدیک به 400 نمایه کسب و کار گوگل در بین 5000 کلمه کلیدی باعث از دست دادن تقریباً 5 تا 8 مکان در SERPS محلی برای لیست هایی با عنوان های پر شده شد. با این حال، چیزی که کمی عجیب است، این است که برندهایی با کلمات کلیدی قانونی در عناوین خود دچار همین تنزل شدند. به عبارت دیگر، اگر شرکتی که در بازار عرضه می‌کنید، در واقع به نام Luxury Town Cars of Marin نامیده می‌شود، به‌روزرسانی Vicinity ممکن است آن را متصل کرده باشد در حالی که رقیبی به نام Jim’s Nice Rides را تقویت کرده است. در همین حال، عناوین تجاری طولانی نیز شاهد حرکت نزولی بودند که برای هر شرکتی با نام بیش از 31 کاراکتر مشکل ساز خواهد بود. چنین برندهایی بیشترین ضرر را با میانگین یک سفر 9 نقطه ای در رتبه بندی داشتند.

مهم است بدانید که سئوهای محلی باتجربه به روش های مختلف Vinity را تفسیر می کنند، همانطور که در این موضوع ارزشمند توییتر که توسط دارن شاو شروع شده است، مشهود است. از یک طرف، می توان گفت که کلمات کلیدی در عنوان کسب و کار به یک عامل رتبه بندی منفی تبدیل شده اند. یا، می‌توانید آنها را همچنان یک عامل مثبت ببینید، اما یکی از مواردی که گوگل اکنون به سادگی شماره‌گیری کرده و باعث ضرر شده است. به هر حال شما نتایج را سبک کنید، من فکر می کنم دو سوال مهم وجود دارد:

آیا ویسینیتی تمرین عناوین تجاری پر کردن کلمات کلیدی را کاهش خواهد داد زیرا دیگر پاداش‌های مشابهی را به همراه ندارد. ما می‌توانیم امیدوار باشیم، زیرا جامعه سئو محلی مدت‌هاست که از گوگل خواسته است که از این عمل احمقانه دست بردارد.
آیا ویسینیتی در نهایت به تمام آن پرسش‌های متداول انجمن درباره تغییر نام تجاری کسب‌وکارهای محلی پاسخ می‌دهد تا با سوگیری تاریخی گوگل نسبت به کلمات کلیدی در عناوین تجاری مطابقت داشته باشد؟ شرکت‌ها در گذشته این کار را انجام داده‌اند، اما آیا Vinity باعث می‌شود این عمل ارزشمند نباشد؟

برای مشاهده نظرات مختلف، موضوع توییتر را بخوانید. نظر من این است که الف) ارسال‌کنندگان هرزنامه مدتی طول می‌کشد تا بفهمند به نظر می‌رسد با وینسیتی چه اتفاقی افتاده است و بنابراین آنها برای مدتی دیگر به مطالب خود ادامه می‌دهند و ب) از نظر تاریخی دریافته‌ام که بهتر است کار خود را به خوبی انجام دهید تا اینکه در مورد خشنود کردن نارسایی های گوگل بیش از حد نگران باشید. ممکن است برداشت دوم با سئو مخالف به نظر برسد، اما با مشاهده الگوهایی مانند ظهور و سقوط EMD ها، تمایل دارم کسب و کارهای محلی مشروع را که از حلقه های بیش از حد زیادی عبور می کنند به امید اینکه سوگیری ها و ضعف های گوگل تا به روز رسانی بعدی بر آنها بدرخشد، ناراضی کنم. توصیه من این است که به مطالعه تحقیقات در حال ظهور در مورد تأثیرات مجاورت ادامه دهید تا قبل از تغییر هر یک از بهترین شیوه های خود به تفسیر متفکرانه خود برسید.

الگویی از پیشرفت‌های مهم در سه ماهه اول گوگل را نشان می‌دهد که به شدت بر بسیاری از جنبه‌های بررسی متمرکز است. این را به عنوان نشانه ای در نظر بگیرید که سئوکاران محلی و صاحبان مشاغل نیز باید چنین باشند. در همین حال، تاکید گوگل بر تراکنش ها و کیفیت جستجو، پیشرفت آنها را در متقاعد کردن مشتریان به خرید از آنها، نه از آمازون، دنبال می کند.
در حالی که تایتان‌ها با آن مبارزه می‌کنند، پیشنهاد سه‌ماهه دوم من این است که به کسب‌وکارهای محلی مستقل کمک کنم تا استراتژی تابستانی خود را برای ادامه خدمت به جامعه در میان همه‌گیری کووید-19 برنامه‌ریزی کرده و عمومی کنند. به تبلیغات مبتنی بر بازار مبنی بر اینکه همه چیز به حالت عادی بازگشته است، فکر نکنید. در عوض، به فکر آوردن مایحتاج و شادی برای کل جامعه، از جمله خانواده های همسایگان متعدد خود با عزیزان آسیب پذیر باشید. این کار مهمی است و موفقیت شما در بررسی ها، نتایج و درآمد شما در سه ماهه آینده منعکس خواهد شد.

منبع ترجمه شده:

https://moz.com/blog/q1-2022-local-search-developments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *